Metody leczenia rodem ze starożytnych Chin skuteczne w fizjoterapii?

Często podczas terapii zdarza nam się korzystać z dodatkowego sprzętu, który wspomaga naszą pracę. Niektórzy z naszych pacjentów już zdążyli się zapoznać z jednym z naszych przyjaciół – gumową bańką chińską.
Czym ona jest i dlaczego ją stosujemy?

Masaż bańką chińską jest metodą niezwykle starą i wywodzącą się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Kobiety mogą kojarzyć masaż bańką chińską z walką z cellulitem – co nie jest żadną pomyłką! Skuteczność antycellulitowego masażu bańką chińską jest potwierdzona badaniami, zatem to nie ich jedyna zaleta.

Zabiegi bańką Chińską są terapią podciśnieniową, czyli działają odwrotnie niż terapia uciskowa. Zasysamy bańką skórę i tkanki leżące pod nią do jej wnętrza i wykonujemy powolne lub szybkie, najczęściej koliste ruchy. Dzięki temu wpływamy na poprawę ukrwienia skóry i rozluźnienie tkanek miękkich takich jak mięśnie, powięź oraz skóra.

Skóra po zabiegu jest ciepła i zaczerwieniona. Mogą powstawać również krwiaki i wybroczyny, każda osoba odczuwa terapię bańką chińską inaczej. Niektórzy czują ból nie do wytrzymania i muszą przerwać zabieg. Inni natomiast nie czują żadnego dyskomfortu.
Bańkę chińską można stosować również samodzielnie w domu, jest to dobry sposób na uzupełnienie autoterapii w wielu przypadkach!

Natalia Śledziona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *